آموزش

منتشرشده در آموزش

قابلیت مزاحم نشوید در اندروید و ترفندهای آن !

بهمن 25, 1395 بازدید: 2915 نوشته شده توسط 

اندروید در نسخه های جدید قابلیت های زیادی را برای کاربران خود در نظر گرفته است تا بدین وسیله کاربران بتواند از این سیستم عامل بیشتر رضایت داشته باشند . در نسخه های جدید اندروید در قسمت تنظیمات پروفایل حتما حالت بی صدا ، ویبره و.. حالت کاربردی مزاحم نشوید (Do Not Disturb) را مشاهده نموده اید . این حالت کاربردی مزاحم نشوید را اندروید برای این قرار داده است که کاربرانش بتوانند بر روی صدا ها و اخطارها کنترل بیشتری داشته باشند . ما قصد دارید در ادامه شما را با این قابلیت بیشتر آشنا کنیم .۳ کاربرد مفید و مهم در حالت مزاحم نشوید

اگر از نسخه جدید اندروید استفاده می کنید باید به شما بگوییم که بجای این که گوشی خود را سایلنت کنید و از اعلان ها گوشی بی خبر باشید می توانید از قوانین مزاحم نشوید استفاده کنید (حالت بی صدا ، ویبره و.. حالت کاربردی مزاحم نشوید (Do Not Disturb) ) .
اگر از این قابلیت استفاده می کنید در واقعه این امکان را دارید که یک سری از شرایط و حالات خاص هشدارها و نوتیف های گوشی تان به شکل اتوماتیک خاموش گردند .
در اصل شما می توانید برای تایم های مختلفی که در نظر دارید قوانین خاصی را برای گوشی خود در نظر بگیرید مثلا شما می توانید برای رویدادهای تقویم یا بازهای زمانی متفاوت قوانین خاصی را تعریف نمایید .
البته برای فعال سازی این حالت نیز مطالبی وجود دارد که باید آن ها را نیز مطالعه نمایید .
ما قصد داریم شما را با نحوه ای تعریف قوانین مزاحم نشوید دراندروید آشنا کنیم . فراموش نکنید که اگر گوشی شما اپدیت نیست یا نسخه اندرویدی شما از ۵ پایین تر است شما می توانید در گوگل پلی از Do Not Disturb که در دسترس است استفاده نمایید .
اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در مورد Do Not Disturb کسب کنید بهتر است به شما بگوییم که این ویژگی در Android 6.0 Marshmallow و در Android 5.0, Lollipop فعال بوده است .

تعیین وضعیت  سکوت برای گوشی در زمان های خاص

در واقع بهترین زمانی که ما نیاز داریم تا این اخطارها خاموش باشند هنگام شب و وقت استراحت است . یا مثلا برای ساعتی که می خواهید غذا بخورید یا در هنگام تعطیلات و مناسبت ها می توانید طبق یک زمان بندی خاص گوشی خود را بصورت خودکار در حالت سایلنت قرار دهید .

مزاحم نشوید در اندروید

اگر می خواهید قانون جدید برای گوشی خود درج کنید باید به مسیر زیر رفته Settings > Sound & notification > Do not disturb > Automatic rules > Add rule و سپس برای آن یک قوانین تعریف کنید و برای این قوانین خود یا نام انتخاب کنید و بعد از آن برای زمانی که می خواهید قانون اجرا شود تعیین نمایید و در نهایت شما می توانید اقدام به مشخص نمودن ساعت شروع و پایین کنید . در پایان باید تعیین کنید که روزهای را که تعیین کردید در ساعت های مربوطه نوتیفیکشن های گوشی به کلی خاموش شود این گزینه Total silence می باشد و یا اینکه فقط آلارم ها را می خواهید خنثی کنید که گزینه Alarms only است . البته علاوه بر اینکه این دو گزینه وجود دارد گزینه سومی هم وجود دارد (Priority only ) که به شما اجازه خواهد داد تا مشخص کنید که کدام یک از تماس ها یا نوتیفیکیشن ها در این زمان ها به شما اعلام گردد و این از قانون مستثنی اعلام شوند .

در ادامه ما می خواهیم به شما چگونگی ایجاد قانون برای جلسات کاری یا همان رویدادها و یا کلاس های دانشگاه را اعلام کنیم . در قسمت بالا ما توانستیم برای ساعت های از روز و شب که قصد داریم قانونی تنظیم کنیم که فقط تماس های ضروری و پیام های ضروری نمایش داده شود . در صورتی که شما هم از جمله افرادی هستید که صدای ویبره های پی در پی شما را اذیت می کند می توانید برای زمان های خاصی که مد نظر شما است از تنظیمات خاص استفاده کنید که باید برای این زمان های قوانینی را تعیین نمایید.

مزاحم نشوید در اندروید

دوباره از بخش Settings > Sound & notification > Do not disturb > Automatic rules > Add rule قانون جدیدی را مشخص کنید و بعد از وضع قانون جدید یک نام برایش انتخاب نمایید و بعد از آن با استفاده نمودن از گزینه Event rule می توانید این قانون را بر روی تقویم خودتان درج نمایید ، شما تنها قادرید آن را به قویم یا تقویم گوگل پلی اضافه کنید .

در این بخش گزینه بعدی که باید آن را مشخص کنید این است که بر روی کدام یک از event های تقویم شما این قانون باید اجرا شود . آیا قصد دارید این قانون را در همه ی جلستتان بر روی گوشیتان اجرا کنید.
اگر قصد انجام همچنین کاری را دارید شما می توانید برای هر event از گزینه های در دسترس Yes ، Maybe ، or Not replied یا Yes or Maybe استفاده کنید که در واقع با این گزینه ها می توانید تعیین کنید که قوانین بر روی کدام رویدادها اجرا گردد . در ادامه باید بگوییم که از بین سه گزینه Priority only یا Alarms only یا Total silence می توانید یکی را انتخاب کنید . ( توضیحات این گزینه ها را در قسمت بالا برای شما بیان کردیم .

مزاحم نشوید در اندروید


تعیین اولویت برای قوانین

وضعیت خاموش ( در قسمت بالا برای شما توضیح داده شده است ) سه گزینه مقابل شما قرار داشته است Priority only یا Alarms only یا Total silence که شما فقط با انتخاب گزینه Priority قادر هستید تا برخی تماس ها یا پیام ها را از این قانون مستثنی نمایید . در ابتدا باید برای خود تصمیم بگیرید که قصد دارید چه آلارم یا نوتیفیکیشن هایی را خاموش کنید .

مزاحم نشوید در اندروید
هم اکنون اگر می خواهید مقرراتی را وضع کنید باید به بخش Priority طبق مسیر Settings > Sound & notification > Do not disturb > Priority بروید و بعد از آن گزینه Calls تپ نمایید و هم اکنون نوبت به آن میرسد که انتخاب کنید چه کسانی میتواند در هنگام انتخاب گزینه Priority time مستثنا باشند در واقعه این فردی را که امکان استثنا کردن آن را دارید می تواند یک عضو از کانتکت شما یا می تواند هر کسی دیگری باشد . علاوه بر این شما قادر هستید این کار را برای پیامک ها با تپ کردن بر روی گزینه Messages انجام بدهید.
Repeat Callers تنظیم دیگری است که در این بخش موجود میباشد زمانی این تنظیم برای شما کاربرد داشته است که فردی مصمم دو بار ظرف ۱۵ دقیقه با شما تماس گرفته که قادر خواهید بود برای چنین وضعیت هایی هم پیش بینی داشته باشید.
در پایان شما باید تصمیم بگیرید که در وضعیت Priority کدام اپ ها و آلارم ها قادر هستند که مستثنا باشند برای اینکار شما باید دوباره از تنظیمات و بخش Sound & Notification وارد بخش App Notifications شوید و همه ی برنامه را انتخاب کنید و بر روی آن تپ نمایید و بعد به واسطه Treat as Priority می توانید مشخص کنید که کدام یک از اپ ها قانون Priority را شامل می شوند .

مزاحم نشوید در اندروید

نکته ای که نباید فراموش کنید این است که اگر قصد دارید هر قانونی را کنسل کنید نیازی نیست تا کل آن قانون را حذف کنید شما تنها با استفاده نمودن از آیکون toggling off در گوشه بالا سمت راست قادر هستید که هر کدام از قانون های را که دیگر به آن احتیاج ندارید غیر فعال کنید و هر زمانی که دوباره خواستید فعال نمایید .
همواره شما باید در تمامی این مراحل به دقت مطالب را دنبال کنید تا با مشکل روبرو نشوید .

 

 

 

 

 

 

منبع: زوم تک

خواندن 2915 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اخبار دنیای فناوری اطلاعات

ارایه دهنده آخرین اخبار دنیای فناوری اطلاعات شامل کامپیوتر، موبایل، نرم افزار، امنیت، مخابرات، تکنولوژی و گجت ها و همچنین اخبار خودرو و اخبار استخدام و نیز آموزش های مرتبط با این زمینه ها

وبگاه: itwnews.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

استخدام