موبایل

منتشرشده در موبایل

گوگل ممکن است تا پایان سال پسورد را از اندروید حذف کند!

خرداد 06, 1395 بازدید: 668 نوشته شده توسط 

تا چند وقت دیگر ممکن است که پسوردهای سنتی بخشی از تاریخ باشند، حداقل برای کاربران اندروید! هفته پیش،‌ گوگل در کنفرانس خود اعلام کرد که پسوردها را با امتیازهای اعتماد (trust scores) که از چند داده برای تعیین هویت شخص استفاده می‌کند، جایگزین خواهد کرد.

گوگل ممکن است تا پایان سال پسورد را از اندروید حذف کند!

Trust API که حاصل یکسال کار بر روی پسورد است، در چند هفته آینده در چند شرکت بزرگ مالی اجرا می‌شود. دن کافمن از گوگل می‌گوید:

احتمالا این قابلیت برای تمام توسعه‌دهندگان اندروید تا پایان سال قابل اجرا خواهد بود.

امتیاز اعتماد بر اساس چند داده مختص کاربر مانند محل کاربر، مشخصات صورت و طرح تایپ کاربر است. اپلیکیشن‌ها ممکن است که امتیازهای مختلفی بخواهند. به عنوان مثال، یک اپلیکیشن بانکی ممکن است امتیاز بیشتری از اینستاگرام لازم داشته باشد. Trust API همیشه در پس‌زمینه در حال اجراست و سنسورها و اطلاعات را زیر نظر می‌گیرد. کافمن می‌گوید: 

ما یک گوشی داریم و آنها سنسورهای زیادی دارند. چرا نتوانیم از سنسورهای آن استفاده کنیم و نیازی به پسورد نداشته باشیم؟!

ارایه این API منوط به موفقیت آن در فاز آزمایشی است. اگر وضعیت پسوردهای سنتی را در نظر بگیریم، این کار، بسیار نویدبخش است.

 

 

 

منبع: آی تی رسان

خواندن 668 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)
اخبار دنیای فناوری اطلاعات

ارایه دهنده آخرین اخبار دنیای فناوری اطلاعات شامل کامپیوتر، موبایل، نرم افزار، امنیت، مخابرات، تکنولوژی و گجت ها و همچنین اخبار خودرو و اخبار استخدام و نیز آموزش های مرتبط با این زمینه ها

وبگاه: itwnews.ir

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.

استخدام