گجت ها

تاکنون هرچه ساعت اپل دیده بودید صفحه نمایش مربع رو به مستطیل داشته است. شاید برای طرفداران اپل استفاده مدام از ساعت های هوشمند اپل با صفحه نمایش چهارگوش خسته کننده بوده است که اپل این بار تصمیم گرفته است ساعت های هوشمند جدید را با صفحه نمایش دایره ای یا گرد مانند ساعت های کلاسیک ارائه دهد. خب، احتمالا تصور می کنید این که جزء خصوصیات خاص به شمار نمی رود. اما به هر حال یک تنوع رو به رشد به منظور استفاده و بهره بری از این ساعت ها محسوب می شود. حداقل استفاده آن است که مجبور نیستید ظاهر کسل کننده سابق آن را نگاه کنید.

تولید و عرضه ساعت هوشمند جدید اپل با صفحه نمایش دوار حق امتیاز دریافت کرده است. و در حال حاضر اپل گفته است این بار ساعت های هوشمند جدید صفحه نمایش دوارتری نسبت به سری دوم این ساعت های هوشمند دارد.

اپل واچ

البته این ابداع جدید اپل در کنار ارائه و عرضه ساعت هوشمند Gear 3 با آن صفحه نمایش دوار شاید به چشم نیاید. اما اپل طرفداران خاص خودش را دارد. و همواره در حفظ و جذب بیشتر آن کوشیده است. بنابراین، اعمال تغییرات جدید را هم جزء این تلاش ها باید دسته بندی کرد.

هنوز جزئیات ساعت هوشمند دوار اپل گزارش نشده است. اما در مرحله ثبت اختراع و ارائه قرار گرفته است. اگرچه ممکن است رویای صفحه نمایش دوار ساعت هوشمند اپل به تحقق نرسد. اما استفاده راحت تر از این صفحه نمایش ها بر هیچکس پوشیده نیست.

 

 

 

 

 

منبع: زوم تک

خواندن 74 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

کنسول های بازی Game Boy (گیم بوی) Nintendo اصیل پای بازی های ویدیوئی قابل حمل جمع و جور شده را به میان آورد. نسخه پسین کنسول بازی Nintendo مانند همان کنسول های نوستالژیک گیم بوی پاکت و گیم بوی میکرو در اندازه های بسیار کوچک ارائه داده شده است. و دارای همان طراحی اصیل می باشد. اما hacker Sprite_TM با طرح ریزی و ارائه این کنسول بسیار کوچک جا گرفته در جاسوئیچی کنسول های Nintendo را سرکوب کرده است.

Hackaday گزارش داد که کنسول بازی جاگرفته در جاسوئیچی کوچک از کنسول های Game Boy (گیم بوی) الهام گرفته است. این در حالی است که نسخه اصلی فقط یک ساعت بوده است. اما Sprite_TM یک نسخه کاملا کاربردی این مقیاس ساخته و عرضه کرده است. و احتمالا تا به حال حاضر جاسوئیچی نامبرده کوچکترین کنسول بازی ساخته شده می باشد.

صفحه نمایش کنسول بازی مذکور کمی خاموش است. و مانند دیگر کنسول های بازی Game Boy (گیم بوی) اصیل رزولوشن ۱۶۰×۱۴۴ دارد. این در حالی است که Hack از صفحه نمایش ۹۶×۶۴ رنگ OLED در ساختن این کنسول بازی بهره مند شده است. همچنین کنسول بازی جاسوئیچی روی یک تراشه ESP32 اجرا شده و از Wi-Fi برای انتقال ROMها به Game Boy (گیم بوی) استفاده کرده است. این سازه حتی یک بلندگو هم دارد. و همه این خصوصیات در یک دستگاه جمع آوری گردیده است.

دسته کلید

به هرحال به نظر می رسد کوچکترین کنسول بازی ارائه داده شده با تمام این خصوصیات جا گرفته در این مقیاس بسیار کوچک دست کم از کنسول های بازی Game Boy (گیم بوی) اصیل و نوستالژیک نداشته باشد. البته شاید این اندازه کوچک تمام نیازهای شما را برطرف نکند اما برای دوستداران دستگاه های کوچک و بدون دردسر جدی گرفتن این دسته کلید بی دست و پاگیر حائز اهمیت است. بنابراین، اگر شما هم جزء طرفداران کنسول های بازی نوستالژیک بوده اید امتحان کردن این جاسوئیچی برایتان همان احساس را ارمغان خواهد آورد.

 

 

 

 

 

منبع: زوم تک

خواندن 59 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

شرکت MocaCare این بار با یک دستگاه قابل استعمال ساده آمده است که با برنامه پیش فرض فعال بر سلامت شما نظارت خواهد داشت. اولین محصول شرکت MocaCare تحت عنوان “MocaHeart” ضربان قلب، میزان اکسیژن خون و سرعت موج نبض را اندازه گیری می کرد. و اما محصول جدید شرکت نامبرده به طرز هوشمندانه ای طراحی شده که نیاز به هیچ گونه تعریف و توصیف دیگری ندارد. این دستگاه جدید یک مانیتور فشارخون پوشیده در مچ دست می باشد.

سبک و آسان برای استعمال

هرکس که تاکنون به پزشک مراجعه کرده باشد باید با دستگاه فشارخون سنج آشنا باشد. دستگاه های فشارخون سنج پزشک ها اکثرا مانند دستبندهایی هستند که به طور معمول بالاتر از ساق دست و روی بازو پوشانیده می شوند. و اغلب برای استفاده کنندگان ناراحت کننده و حتی برای خواندن اطلاعات دقیق دشوار می باشند.

اما MocaCuff بی سیم متفاوت است.

دستبند کوچک و سبک به دور مچ دست شما پیچیده شده و قطعا استفاده از آن بسیار راحتتر از سایر دستبندهای فشارخون سنج می باشد که حتی خواندن اطلاعات حاصل از اندازه گیری دیگر برایتان کابوس نخواهد بود. پس از هر آزمون، دستگاه مورد تایید FDA ضربان قلبتان را نمایش داده، فشارخون سیستولیک و دیاستولیک را اندازه گیری کرده و شاخص های رنگی رمزی مرتبط با فشارخون انجمن قلب آمریکا را نشان می دهد.

اهدافتان را پیگیری کنید و پیشرفتتان را به اشتراک بگذارید

فشارخون سنج

شما می توانید تمام اندازه گیری های حاصل از استعمال دستگاه فشارخون سنج را با اپلیکیشن مرتبط با MocaCuff مشاهده نمائید. بهترین بخش این سیستم اپلیکیشن مرتبط با دستگاه فشارخون سنج نامبرده تحت عنوان “MocaHeart” می باشد که استفاده از آن برایتان ساده خواهد بود. بدین ترتیب، پس از هر اندازه گیری داده ها از طریق بلوتوث با iPhoneتان همگام سازی شده و به کاربران اجازه سازماندهی اطلاعات، پیگیری، بهبود روند سلامت و گزینه های بیشتری می دهد.

پس از هر اندازه گیری، کاربران قادر هستند به اپلیکیشن MocaHeart مراجعه کرده و سیر بصری وضعیت قلبشان را مشاهده کنند. و در صورت نیاز دستورالعمل های AHA را برای بهبود سلامت قلبشان دنبال نمایند.

همچنین شما می توانید اطلاعات موجود بر دستگاه و اپلیکیشنتان را با دیگر پزشکان و کسانیکه از پلتفرم چت HIPAA-compliant استفاده می کنند به اشتراک بگذارید.

MocaCuff هم اکنون به طور مستقیم به منظور پیش فروش بر روی سایت قرار گرفته و شما می توانید با قیمت ۴۹ دلار آن را خریداری کنید. این در حالی است که این دستگاه ماه آینده با قیمت ۶۹ دلار رسما وارد بازار خواهد شد.

 

 

 

 

 

منبع: زوم تک

خواندن 44 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دهان انسان ممکن است غار منزجرکننده ای با قابلیت ساتع کردن بوی افتضاح باشد. روزانه ویروس ها، قارچ ها و بیش از ۱۰۰۰ گونه باکتری در این غار تاریک و مرطوب زندگی می کنند. این میکروب ها قادر هستند تا در شکاف های بین لثه و دندان زیست کنند و مشکلات سلامتی جدی مانند پوسیدگی دندان و بیماری های لثه بیافرینند. در این شرایط حاد است که وقتی شما نفس می کشید رایحه تعفن انگیزی از دهانتان متساعد می شود. در حال حاضر، دانشمندان یک راه جدید و ساده برای بررسی بهداشت دهان و دندان کشف کرده اند که فقط با بوییدن رایحه تنفستان قادر به تشخیص بیماری های دهان و دندان می باشد. اگر رایحه دهانتان تعفن آور و زننده باشد مشکل جدی به نظر می رسد.

دهان انسان یک غار تنفرانگیز است

بوییدن تنفستان یک چالش آناتومی برانگیز است. حتما بارها پیش آمده به منظور بررسی بوی بد دهانتان دست هایتان را گود کرده و در آن نفس کشیده باشید. سپس با سرعت هرچه تمام تر بوی متساعد شده را به مشام بکشید. اما این اقدام به خوبی عمل نمی کند.

po

راه اندازی یک شیار سیلیکونی تحت عنوان “Breathometer” به رفع این مشکل پرداخته است. این دستگاه طبی تحت عنوان “Mint” متشکل از یک آلتوید بزرگ با یک دهانه قابل تعویض می باشد.

کارکرد و همگام سازی دستگاه Mint از طریق بلوتوث بوده و آن مطابق با گوشی موبایل هوشمندتان به منظور درک و بهبود سلامت دهان و دندانتان عمل خواهد کرد.

l

وبسایت Mint اواخر سپتامبر فروش دستگاه “Breathometer” را با قیمت ۹۹.۹۹ دلار آغاز خواهد کرد.

Mint به شما یک دستگاه داده تا آن را در دهانتان تست و آزمایش کنید. اما چگونگی کارکرد دستگاه مذکور بدین صورت است که به دنبال دستورالعمل اپلیکیشن، دهانتان را باید به مدت ۳۰ ثانیه بسته نگه دارید تا گازهای مضر فرصت تجمع یابند. سپس باید دهانه قابل تعویض را گاز بگیرید اما باید حواستان باشد که در آن فوت نکنید. در عوض، Mint با به اجرا در آوردن سنسورهای الکتروشیمیایی با مکش هوای دهنتان نمونه ای برداشته و مولکول های حاوی سولفور را تشخیص می دهد. سپس اندازه گیری ها درجه سلامت دهان شما را نشان می دهد: نماد “A” به معنای بهداشت دهان و دندان معمول و خوب است. و نماد “F” به معنای آن است که هرچه سریع تر باید یک وقت از دندان پزشکتان بگیرید.

 

 

 

 

منبع: زوم تک

خواندن 32 دفعه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

استخدام

DMC Firewall is a Joomla Security extension!